آیا خرید پراید صفر کیلومتر در شرایط فعلی ارزش دارد؟

آیا خرید پراید صفر کیلومتر در شرایط فعلی ارزش دارد؟
پراید خودرویی تمام نشدنی در ایران!

سلام و درود خدمت دنبال کنندگان وبسایت لوکس کارز ; بسیار خرسند و مفتخریم که وقت گرانبهای خود را به تیم ما اختصاص می دهید. امروز قصد داریم در این مقاله به بررسی ارزش خرید پراید و معرفی رقبایش بپردازیم. لذا تا انتها با ما همراه باشید .

خودروی پراید که معرف حضور هر فردی در ایران است، سالیان سال در چرخه تولید قرار دارد. تقریبا بیشتر افراد از این خودرو انتقاد های بسیار زیادی را داشته اند. متاسفانه با گذشت سال ها کیفیت پراید علاوه بر اینکه بهتر نشده، بلکه روز به روز افت داشته و کاستی های آن فزونی پیدا کرده است.

پراید

در بخش ایمنی ، پراید بسیار ضعیف بوده و بدنه آن در برابر ضربه و تصادفات بسیار آسیب پذیر است. حتی عده ای لقب ورق کاغذی را به بدنه این خودرو نام نهاده اند. شاید بارها و بارها در تصاویر مشاهده کرده اید که خودروی پراید در تصادفات کامل جمع شده یا به دو نصف تبدیل گردیده است.

در بخش امکانات و تجهیزات هیچ چیزی به پراید سالیان گذشته اضافه نشده است و حتی در بازه ای از زمان بعضی موارد مانند زه درب حذف شد. در مجموع خودروی پراید تجهیزات بالایی را به همراه ندارد.

پراید

در بحث فنی پراید دارای یک موتور چهار سیلندر هشت سوپاپ با توان 71 اسب بخار قدرت و 108 نیوتون متر گشتاور را دارا بوده که به هیچ عنوان خودروی قدرتمندی نام نمی گیرد .

در قسمت طراحی پراید چندان حرف و سخنی برای گفتن ندارد و یک خودروی قدیمی با طراحی عادی است. البته پراید با طرح های مختلف ۱۴۱ ، ۱۳۱ ، ۱۳۲ ، ۱۱۱ و صبا تولید گردید که تقریبا همه آن ها یک شکل هستند و تفاوت های بسیار جزئی دارند .

حال شاید سوال اینجا باشد که آیا پراید دارای مزایا نیز بوده یا فقط با خود عیب به همراه دارد ؟

در پاسخ باید بگوییم پراید دارای مزایای محدودی است که در زیر آن ها را نام می بریم .

_ قطعات پراید به فراوانی در بازار یافت می شود و مشکل کمبود قطعه را ندارد .
_ مصرف سوخت این خودرو پایین است
_ بازار خرید و فروش مناسب
_ هزینه نگهداری کمتر و پایین تر از خودروهای دیگر

پراید

اکنون شاید سوالی ذهن شما را درگیر کرده باشد که آیا پراید صفر کیلومتر خریداری کنیم یا خودروهای کارکرده با بودجه یکسان خرید کدام یک معقول تر است؟ در پاسخ باید بگوییم قطعا خرید دیگر خودروهای کارکرده گزینه ای بهتر و مناسب تر برای خرید است .
با بودجه یک پراید صفر کیلومتر ، میتوان خودروهای کارکرده ای همچون پژو ۴۰۵ ، سمند ، ۲۰۶ ، پژو پارس ، تندر ۹۰ و …. خریداری کرد. حتی مواردی همچون خودروهای چینی مانند لیفان 620 ، ام وی ام 530 را میتوان در دستور کار قرار داد.
تمام خودروهای نام برده شده ، در بحث قدرت ، امکانات و تجهیزات ، ایمنی ، طراحی ، کیفیت و قطعات بالاتر از پراید جای دارند و گزینه ای بهتر برای خرید هستند. به خصوص اگر بتوانید نمونه های قدیمی تر با کارکرد کم را پیدا نموده و خریداری کنید .

پراید

البته این نکته را باید گویا بود که ممکن است هزینه نگهداری بعضی از این خودروهای کارکرده بالا رود و این خود یه نکته منفی بوده که احتمال دارد شما را به سمت خرید پراید صفر کیلومتر ترغیب کند. اما به هر حال اگر این نکته زیاد به شما فشار نمی آورد، خرید دیگر خودروهای کارکرده گزینه ای مناسب تر و معقول تر برای استفاده شخصی است .خودروی ساینا و تیبا نیز در طبقه بندی قیمت ، همسان با پراید قرار گرفته اند، که همه آن ها دارای یک پلتفرم بوده اما شاید بتوان به نوعی آن ها را جدیدتر و مدرن تر از پراید دانست.

در انتها باید گفت اگر از آن دسته از افراد که فقط تمایل به خرید خودروهای صفر کیلومتر دارند، نیستید، به دنبال دیگر خودروهای کارکرده با بودجه ای یکسان و برابر با پراید صفر کیلومتر بروید.

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
مهدی اسمعیلی

پراید از زمانیکه اومد، و جایگزین پیکان شد، عالی بود، برای اینکه پیکان از خط تولید خارج شود مناسب بود، و متاسفانه برای سود بیشتر برای تولید کننده، از کیفیت خودرو کاهش دادند، علت قیمت پایین و هزینه های کم قطعات باعث خریداران است، و اینکه بالاخره برای اینکه پیشرفت حاصل بشود تولید پراید متوقف شود، و تا کمتر از ۵ سال آینده تولید تیبا هم باید متوقف بشود

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *